משרד הבריאות יחייב הוספת מגנזיום למים מותפלים

פורסם: 27 בנוב׳ 2011, 13:15 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 27 בנוב׳ 2011, 13:36 ]
12/1/2011, מאת צפריר רינת

משרד הבריאות יחייב הוספת מגנזיום למי השתייה שמקורם במתקני התפלה על מנת למנוע מחסור במינרל החיוני לבריאות. כך התברר אתמול (שלישי) בדיון בוועדת הרווחה, העבודה והבריאות של הכנסת, שכונסה על פי בקשת חבר הכנסת אורי מקלב (יהדות התורה). המחסור במגנזיום נובע בין השאר מהשימוש ההולך ומתרחב במים מותפלים שבהם כמויות המגנזיום קטנות ביותר.

בעקבות הדיון בוועדה קראה עמותת "אדם טבע ודין" למשרד הבריאות לפרסם את רשימת היישובים שבהם קיים חשש למחסור במגנזיום ולבצע בדיקות השפעה על הבריאות של מתקני התפלה קיימים וכאלו המתוכננים לקום. על פי מידע שהוצג לוועדה מטעם מרכז המידע והמחקר של הכנסת, המקור של חמישית ממי השתייה בישראל כיום הוא ממי ים מותפלים. מים אלו מכילים ריכוזים נמוכים של מגנזיום. בחלק מהמקרים גם במקורות המים הטבעיים של ישראל, ריכוזי המינרל נמוכים בהשוואה למקומות אחרים בעולם.

מתקן להתפלת מים בחדרה. תצלום: אייל טואג

המגנזיום ממלא תפקיד מרכזי בייצוב חלקים שונים בתאי גוף האדם ובוויסות תהליכים שונים בגוף, ובהם שמירה על מבנה העצם וייצור אנרגיה. כמו כן מסייע המגנזיום לפעילות תקינה של השרירים, מערכת העצבים, הלב ומערכת החיסון.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "המשרד קיבל החלטה עקרונית לחייב מתקני התפלה להוסיף מגנזיום. נכון להיום המים המותפלים נמהלים במים רגילים, אך ההמלצה חשובה לאור הרחבת השימוש במים מותפלים. ריכוז המגנזיום נבדק במקורות המים בלבד ולכן אין מידע מדויק על ריכוזי מגנזיום ביישובים. נכון להיום אין יישובים המקבלים רק מים מותפלים ללא מגנזיום".

לכתבה בהארץ


נתניהו מעכב תוספת מגנזיום למים?


כתבות קשורות:

מחסור במגנזיום במים מותפלים (מסמך שהוכן על ידי מחלקת המחקר של הכנסת והוגש לועדת העבודה, הרווחה והבריאות)

כיצד להשלים את המינרלים החסרים במים מותפלים (סידן ומגנזיום)?

 
סוגי מזון שיש בהם מגנזיום (אגוזים, דגנים מלאים, קטניות, ירקות ירוקים, קקאו, בשר)
Comments