בתי העלמין הצבאיים יחסכו 25% מצריכת המים

פורסם: 29 בדצמ׳ 2010, 6:21 על ידי: Sustainability Org
עבודת מטה שבוצעה במשרד הביטחון, תביא לחיסכון של 65 אלף קוב בצריכת המים בבתי העלמין הצבאיים בשנת 2011
כתב ynet

צריכת המים בבתי העלמין הצבאיים עשויה לרדת ב-2011 ב-25% לפחות, בזכות עבודת מטה שביצע צוות של אגף ההנצחה במשרד הביטחון. הצוות זכה היום (ב') במקום השלישי בתחרות צוותים מצטיינים שערך משרד הביטחון.

 

 

ממשרד הביטחון נמסר כי היום נצרכים מידי שנה קרוב ל-250 אלף קוב בבתי העלמין. עוד נמסר, כי יישום הצעדים עליהם המליץ הצוות צפויים להביא כבר בשנה הקרובה לחיסכון של כ-65 אלף קוב ושל 750 אלף שקל בשנה. 

 

עוד נמסר, כי הצוות חיפש אחר שיטות להתייעל ולחסוך במים, מבלי לפגוע בגינון, במדשאות ובחזות בית העלמין. כך למשל, יצא למכרז שירות להתקנת מערכת בקרה אוטומטית שתאפשר לשלוט בכל המחשבים האחראים על ההשקיה בבתי העלמין בכל הארץ.

 

המערכת תוכל להתריע על דליפות מים חריגות, פיצוץ בצינורות ובעזרתו יהיה אפשר לשלוט בכמות, באופן ובמועד ההשקיה. הדבר יאפשר להפסיק בלחיצת כפתור את פעילות הממטרות בבתי העלמין בכל הארץ בימים גשומים, או לבטל את פעילות הממטרות בימים בהם יש אזכרות בבתי העלמין, כדי שלא יפריעו לבאים.

 

בנוסף, נתלו שלטים בבתי העלמין בארץ, המפנים את תשומת לב הבאים לחיסכון במים ומזמינים אותם להיות שותפים לכך בזמן ביקורם. ליד המצבות הוצבו משפכי מים לשימוש המשפחות, כאפשרות נוספת לשימוש מלבד צינורות המים. בנוסף, נעשתה פעילות הסברה למנהלי המחוזות ולעובדי התחזוקה בבתי העלמין.


כתבה באתר ynet

Comments