בעיכוב של חודשים: חסכמים יותקנו במבני ציבור

פורסם: 2 בדצמ׳ 2010, 4:54 על ידי: Sustainability Org

ועדת הכלכלה ניצחה את הסחבת. התקנות להתקנת אמצעי החיסכון אושרו. תוך 4 חודשים הם יותקנו, בין השאר, במשרדי הממשלה ובבסיסי הצבא

דליה מזורי ורותם סלע | 1/12/2010 12:06
תגיות: משבר המים, חסכמים, חסכון במים

באיחור של שמונה חודשים אישרה הבוקר (ד') ועדת הכלכלה את התקנות המחייבות התקנת חסכמים במבני ציבור. מאות אלפי חסכמים כבר הותקנו בבתי ישראל למטרות חסכון במים. אך ההתקנה במבני ציבור התעכבה מעל המצופה. התקנות היו אמורות לעלות לדיון כבר באפריל, וההתקנה הייתה צריכה לצאת לדרך בספטמבר. אבל רק כעת, כאמור, באיחור של שמונה חודשים אושרו התקנות שיובילו להתקנת האמצעים חוסכי המים. על פי התקנות יתוקנו החסכמים תוך ארבעה חודשים.

המים זורמים. בקרוב חסכמים גם בבסיסי הצבא
המים זורמים. בקרוב חסכמים גם בבסיסי הצבא צילום: פלאש 90 (למצולם אין קשר לנכתב בידיעה)

במסגרת החוק, שיזמו חברי הכנסת דב חנין, יוחנן פלסנר, ניצן הורוביץ ואופיר אקוניס, וקידמה החברה להגנת הטבע ,יחויבו גופים ציבוריים בהתקנה של אביזרי חיסכון במים בכל המבנים שברשותם.

בין הגופים שמחויבים בהתקנת חסכמים: כל משרדי הממשלה, הכנסת, צה"ל, משטרת ישראל ושירות בתי הסוהר, רשויות מקומיות, תאגידים עירוניים, חברות ממשלתיות, ההסתדרות הציונית העולמית, הסוכנות היהודית, אוניברסיטאות, תאגידי מים וביוב, קופות חולים ובתי ספר.

במהלך הדיון אמר יו"ר ועדת הכלכלה אקוניס כי אחת המטרות הברורות של החוק היא ההתמודדות עם משבר המים. לדבריו, כל בר דעת רואה שהבירוקרטיה והסחבת מחבלות במאמץ. על העיכוב באישורי התקנות אמר ח"כ אקוניס, כי מדובר ב"קטסטרופה שלא הייתה כדוגמתה מאז קום המדינה".

לכתבה באתר nrg
Comments