"‬סין עומדת בפני המשבר הכלכלי החמור בתולדותיה: משבר מים"

פורסם: 1 באוג׳ 2013, 13:05 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 1 באוג׳ 2013, 13:05 ]

ליותר מ-400 ערים בסין לא היו מספיק מים בשנה שעברה, בעוד שהתעשייה הסינית משתמשת בכמות מים גבוהה עד פי 10 מכלכלות מקבילות; 90% ממי התהום של סין ו-25% מהנהרות שלה מזוהמים קשות; "קטסטרופה שעלולה להשפיע על שאר אסיה"

מאת סוכנויות הידיעות, 3/7/2013

"‬לסין יש בעיה רצינית, גדולה יותר מההאטה בצמיחה בייצור או בבועת מחירי הנדל"ן. מדובר במים שלה, וזאת קטסטרופה שעלולה להשפיע על שאר אסיה והעולם כולו". כך מזהיר היום מאמר מערכת של אתר הפיננסים "מרקטווץ'".

לפי נתונים ממשלתיים בסין, ביותר מ-400 ערים לא היו מספיק מים בשנה שעברה, ו-110 מהם סבלו ממחסור חמור במים. אם הממשל הסיני לא יטפל ברצינות בבעיה הזאת, סין תעמוד בפני משבר מים עם "השלכות חמורות", לפי דברים שמסרה בפני הסנאט האמריקאי אליזבת אקונומי - מנהלת חטיבת אסיה במועצה ליחסים בינלאומיים בממשל האמריקאי.

התעשייה הסינית משתמשת בכמות מים גבוהה פי 4-10 ביחס לתמ"ג מאשר כלכלות דומות, לפי אקונומי, ומזהמת את מקורות המים של המדינה ברמה מדאיגה. דו"ח של המרכז הגאולוגי בסין שפורסם בפברואר השנה מצא כי 90% ממי התהום של סין מזוהמים, ודו"ח נוסף של משרד הגנת הסביבה מצא כי 25% ממי הנהרות כה מזוהמים שאינם ראויים גם לשימוש תעשייתי או חקלאי.

התוצאה עלולה להיות משבר בריאות בסין, ועימות עם שכנותיה, היות שסין שולטת במקורות של נהרות חשובים רבים באזור, כמו מקונג ובראהמאפוטרה, ציינה אקונומי.
סכר שלושת הערוצים על הנהר יאנגצה

צילום: אי–פי

לכתבה בדהמרקר


Comments