חדש: שדולה לביטחון מים לישראל

פורסם: 22 בנוב׳ 2010, 22:02 על ידי: Sustainability Org

השדולה, בראשות ח"כ יואל חסון, תפעל לפיתוח מקורות המים ותעודד חסכון. "הפרלמנט צריך לקחת את הנושא לידיו", אמר חסון

nrg מעריב | 22/11/2010 16:57
תגיות: משבר המים,יואל חסון

חסון.
חסון. "מים הם מצרך יקר" צילום: פלאש 90

השדולה לביטחון מים לישראל הושקה היום (ב') באירוע חגיגי בכנסת. בראש השדולה יעמוד ח"כ יואל חסון (קדימה). מטרת השדולה, להגביר המודעות למשבר המים בקרב הציבור, לעודד השקעה בפיתוח מושכל של מקורות מים, להבטיח את איכות המים בישראל ולפעול לחיסכון במים. השדולה הוקמה בעקבות יוזמה משותפת של חסון וארגון  "ידידי כדור הארץ מזה"ת".

"המים הם מצרך יקר ולצערנו אינו שוטף. יש צורך במציאת פתרונות למחסור במים, הן בהיבט התכנוני ארוך הטווח והן בהיבט הכספי", אמר בטקס ההשקה יו"ר הוועדה חסון. לדבריו, הפרלמנט צריך לקחת לידיים את נושא בטחון המים לישראל. בשדולה חברים גם חברי הכנסת ניצן הורוביץ (מר"צ), דניאל בן-סימון (עבודה), מרינה סולודקין (קדימה), אורית זוארץ (קדימה),  רוברט טבייב (קדימה), שלמה מולה (קדימה) ונחמן שי (קדימה).

"המחסור במים באזורינו מחריף עם שינויי האקלים וגידול האוכלוסין", אמר באירוע גדעון ברומברג, מנכ"ל ידידי כדור הארץ מזה"ת, שגם בירך את חסון על הקמת השדולה.  "המים הם משאב טבע חוצה גבולות ולכן משק מים בר-קיימא כלכלית וסביבתית על פי עקרונות ניהול ביקושים ושיתוף פעולה אזורי הוא הכרח השעה – ולשם כך, יש צורך בחקיקה יעודית, תיקוני חקיקה ומעורבות רבה יותר של נבחרי הציבור".

לכתבה באתר nrg
Comments