מדוע לא מותקנים חסכמים במבני ציבור?

פורסם: 7 בנוב׳ 2010, 4:12 על ידי: Sustainability Org

החוק, המחייב התקנת אמצעי חסכון במים במוסדות השלטון, אומנם אושר בפברואר. אבל התקנות טרם אושרו בוועדת הכלכלה

nrg מעריב | 7/11/2010 11:46
תגיות: חסכמים, משבר המים, חסכון במים

מאות אלפי חסכמים כבר הותקנו בבתי ישראל למטרות חסכון במים. אך ההתקנה במבני ציבור מתעכבת מעל המצופה. התקנות היו אמורות לעלות לדיון כבר באפריל, וההתקנה הייתה צריכה לצאת לדרך בספטמבר. אולי כעת שהתקנות רשות המים אושרו על ידי משרד המשפטים יותקנו האמצעים חוסכי המים.

המים, בינתיים, זורמים
המים, בינתיים, זורמים צילום: רויטרס

כזכור, כבר בפברואר השנה אישרה הכנסת חוק שיחייב מבני ציבור בהתקנת חסכמים. במסגרת החוק יחויבו גופים ציבוריים בהתקנה של אביזרי חיסכון במים בכל המבנים שברשותם. בין הגופים שמחויבים בהתקנת חסכמים: כל משרדי הממשלה, הכנסת, צה"ל, משטרת ישראל ושירות בתי הסוהר, רשויות מקומיות, תאגידים עירוניים, חברות ממשלתיות, ההסתדרות הציונית העולמית, הסוכנות היהודית, אוניברסיטאות, תאגידי מים וביוב, קופות חולים ובתי ספר.

רשות המים אמורה הייתה לקבוע כללים ראשונים להתקנה של חסכמים במוסדות ציבור לא יאוחר מסוף אפריל השנה. זאת לקראת החלת חובת ההתקנה בספטמבר, לפני כחודשיים. אבל עד עתה, באיחור של שבעה חודשים טרם אושרו התקנות. משמעות הדבר היא שרשות המים נמצאת בעיכוב של כמעט חצי שנה באישור התקנות, ובאיחור של חודשיים בתחילת ההתקנה. מחר (ב') צפויה ועדת הכלכלה לדון בעיכוב המדובר.

מרשות המים נמסר בתגובה: "הכללים האמורים אושרו על ידי מועצת רשות המים בסוף חודש יולי. הכללים עוכבו על ידי משרד המשפטים בשל בעיות משפטיות שהתעוררו לאחר אישור המועצה. לפני מספר ימים הסוגיות המשפטיות האמורות נפתרו, נוסח הכללים אושר על ידי משרד המשפטים, והכללים הועברו לאישור ועדת הכלכלה כנדרש".

לכתבה באתר nrg
Comments