משתנות בלי מים הותקנו ברשת מגה

נשלח 23 בנוב׳ 2011, 2:25 על ידי Sustainability Org
בשורה ירוקה בדרום: ב-23 סניפי מגה בול בנגב יותקנו משתנות המסלקות נוזלים ללא שימוש במים או כימיקלים. המשמעות: חיסכון שנתי של כ-100,000 ליטר מי שתייה לכל משתנה
תומר פרת, 22/11/2011

משתנות ירוקות ללא שימוש במים יותקנו ב-23 מסניפי רשת מגה בול ברחבי הדרום. ההחלטה על ההתקנה נולדה בעקבות פיילוט מוצלח בסניף מגה בול בבאר שבע. המבקרים (הגברים) שביקרו במקום לא חששו להשתמש במתקן היבש והוכיחו שהוא מתאים לשימוש בכל הסניפים. המשמעות: חיסכון שנתי של כ-100,000 ליטר מי שתייה לכל משתנה.

 

מדענים: הצלחנו להפוך שתן לחשמל

המשתנות מסלקות את הנוזלים לביוב ללא שימוש במים או כימיקלים. במקום מתזי המים רועשים והמבהילים התוצר עובר סינון דרך פילטרים המוחלפים לפי הצורך. המשתנה עשויה מחומר אשר דוחה נוזלים, שגם מונע התפתחות בקטריות.

 

בדרכו לביוב השתן עובר דרך שכבת שמן כחול שחוסם את ריח השתן. בהמשך מגיע השתן אל הסיפון שלוכד את האבנית (השתן מורכב מ-97% מים ומ-3% שתנן ואבנית), ומונע סתימות, שכן האבנית המצטברת היא הגורם העיקרי לסתימות במשתנות ציבוריות. יתרון נוסף של המשתנה הירוקה הוא ששום מערכת חשמלית לא נדלקת במהלך השימוש ולכן היא מתאימה לגברים שומרי שבת.
 

 

המשתנה, המיוצרת בידי חברת URIMAT השוויצרית, מותקנת בידי חברת ברימאג מערכות. ברימאג עוסקת בפתרונות ירוקים למוסדות, ולפי נתוניה מגלגלת מחזור מכירות של למעלה ממיליארד שקלים בשנה. החברה פועלת בתחומים הבאים גם בתחום המערכות הסולאריות.

 

חברות נוספות שהתקינו את המשתנות של ברימאג הן דור אלון (למשל בתחנות על כביש 6), מקדונלד'ס, בנק לאומי, הבנק הבינלאומי, הולמס פלייס והמכללה למנהל. מגמת המעבר למשתנות ירוקות מקובלת מאד באירופה.

 
Comments