מתקלח בקאנטרי? יש לך שתי דקות לסיים

פורסם: 14 בנוב׳ 2009, 1:34 על ידי: Sustainability Org
מועד פרסום: 9/11/2009
 
אחת ההוצאות הגדולות ביותר של מרכזי הקאנטרי קלאב והספורט למיניהם היא המים. במים לבריכות השחייה קשה מאוד לחסוך; אבל בסעיף השימוש במקלחות במלתחות מרכזי הספורט האלה מגלים נטייה גוברת לקצץ. מאז מתמיד, ובעיקר בחודשים האחרונים - עקב ייקור המים והיטל הבצורת-נוטים חברי המועדונים להתקלח בקאנטרי במקום בבית (לפעמים כל המשפחה) וכך לחסוך בחשבון המים הביתי.
 
עשרות מרכזי ספורט ונופש הזמינו מקלחות עם ברזים אלקטרוניים, שנועדו לחסוך במים. אותם ברזים, שמופעלים ללא נגיעה או בנגיעה שמקציבה זרם למספר שניות, יותקנו מעתה גם במקלחות.
 
לדברי יובל שטרן, מבעלי חברת שטרן המייצרת מקלחות כאלו, מדובר במקלחות שהברז שלהן מופעל בנגיעה; תרמוסטט מווסת את החום הנדרש, כך שגם אם מישהו פותח מים בשירותים, אין ירידת לחץ או מים חמים. והכי חשוב - המקלחת מוגבלת בזמן, כשהממוצע הנדרש על-ידי המועדונים ומרכזי הספורט הוא 2 דקות. לדברי שטרן, לאחר 2 הדקות המוקצבות למקלחת בודדת, זרימת המים נפסקת ל-20 שניות, כך שאם אתם עדיין עם הסבון עליכם, תחכו למחזור הבא של המקלחת.
 
שטרן אומר כי יש קאנטרי קלאב חדשים שהזמינו את המקלחות כבר בשלב הבנייה, וחבריהם יתרגלו מהתחלה להקצבת הזמן למקלחת. באחרים הדבר ייקח קצת זמן, אבל בשטרן ובאותם מועדונים מאמינים שהחברים יבינו ויתח רגלו. לדברי שטרן, אחד מרכזי הקאנטרי קלאב הגדולים באזור המרכז השתדרג לפני מספר חודשים במקלחות האלקטרוניות וחסך 30 אלף שקל בתוך חודשיים, עקב הצריכה המופחתת.
 
לכתבה ב-nrg
Comments