מותר להשליך טמפונים לאסלה?

נשלח 25 באפר׳ 2011, 1:07 על ידי Sustainability Org

דין הטמפונים כדין המגבונים. צמר הגפן מתכלה באיטיות של שנים. עד התכלותו הוא מתנפח ומספח אליו כל מיני חומרים בלתי מתכלים

סופ
אביב לביא | 24/4/2011 10:55
תגיות: ביוב
מתלבטת. מה לעשות עם הטמפון המשומש
מתלבטת. מה לעשות עם הטמפון המשומש sxc

לאחרונה כתבתי כאן על הצרות הצרורות שגורמים המגבונים שעם ישראל מתעקש להשליך לאסלה. התוצאה: חגיגה של סתימות וצנרת ביוב שעולה על גדותיה. לרונה היתה שאלת המשך. זה מה שהיא כתבה לי:

"לחברותיי ולי יש דיון ארוך בשנים, שאולי קצת מביך לשאול, אבל בטח לך תהיה תשובה. . . אז אנא סלח לי. את העובדה שפדים ותחתוניות צריך לזרוק לפח האשפה ולא לאסלה - כולן יודעות. אך מה בנוגע לטמפונים משומשים? חברותיי טוענות (בתוקף) שמדובר בצמר גפן ולכן מותר לזרוק לאסלה. אני טוענת (אפילו יותר בתוקף) שאולי זה צמר גפן, אבל דחוס, ושלא יעבור עוד זמן רב עד שהטמפונים יסתמו את מערכת הביוב המקרטעת שלנו - בדיוק כמו המגבונים הידועים לשמצה. אז מי מאיתנו הצודקת/ות? נשמח מאוד לקבל תשובה סופית".

לצורך הבדיקה גייסתי את ד"ר שלמה צדוק, חבר הנהלת ודובר תאגיד המים של פתח תקווה. צדוק הלך להתייעץ עם המהנדסים והכימאים, וחזר עם תשובה חד משמעית: "כל מומחי הביוב שלנו איתנים בדעתם: דין הטמפונים כדין המגבונים. צמר הגפן מתכלה באיטיות של שנים. עד התכלותו הוא מתנפח ומספח אליו כל מיני חומרים בלתי מתכלים אחרים. הסיפוח יוצר כדור שסותם את המערכת, בדומה למגבונים".

שורה תחתונה - רונה צודקת. הטמפון לסל, וחסל.

לכתבה באתר nrg
Comments