ארדן: להקפיא העבודות להקמת העיר רוואבי

נשלח 26 בינו׳ 2011, 6:10 על ידי Sustainability Org

השר להגנת הסביבה דורש להסדיר את סוגיות השפכים והפסולת בעיר הפלסטינית. "הקמת העיר חושפת את הציבור לזיהום", טוען השר

nrg מעריב | 25/1/2011 14:10
תגיות: רוואבי, גלעד ארדן, זיהום מים, השלכת פסולת

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, דורש להקפיא את העבודות להקמת העיר הפלסטינית רוואבי. לטענת ארדן, "המשך בנייתה חושף את הציבור ושטחים נרחבים באיו"ש ובתחומי מדינת ישראל לסכנת זיהום נרחב". לדבריו, כל עוד לא ימצאו פתרונות שיבטיחו מניעת מפגעים חמורים לסביבה, עלינו להקפיא את המשך הקמתה של העיר. בשלב זה.

וידאו: 
ביקור ארדן ברוואבי באוקטובר בשנה שעברה. כתבת: מיכל הוכברג, צילום: אורי דוידוביץ', עריכה: תמי בנימין

אתמול (ב') פנה ארדן בנושא זה לשר הביטחון, אהוד ברק. בפנייתו ציין ארדן כי תסקיר הסביבה שהגישו יזמי העיר (המתוכננת לקלוט 400 אלף) תושבים, נבדק על ידי המשרד ונמצא כלא מספק הן מבחינת היקף הנושאים אליו הוא מתייחס והן מבחינת היכולת למצוא פתרונות למגוון נושאים מהותיים.

במשרד להגנת הסביבה מסבירים כי הנושאים העיקריים החסרים בתסקיר הראשוני שהוגש הינם: העדר פתרונות לטיפול בשפכים, בפסולת, לאספקת חשמל ומים לעיר, פתרונות תחבורתיים של דרכי גישה לעיר וממנה ונושאים סביבתיים רבים נוספים.

"מפגעים אלו הינם מפגעים חוצי גבולות, ותחום השפעתם אינו מסתכם בתחומי העיר רוואבי, אלא עלול להשפיע על שטחים נוספים נרחבים הן ברחבי איו"ש והן בתחומי  מדינת ישראל למשל, זיהום חמור של מי התהום באקוויפר ירקון תנינים המספק מי שתייה לתושבי מרכז הארץ", ציין ארדן.


לכתבה באתר nrg
Comments