"אסור להחזיר את משק המים לידי העיריות"

נשלח 9 ביוני 2011, 2:42 על ידי Sustainability Org

ידידי כדור הארץ מתנגדים לפשרה של משרד האוצר והמרכז לשלטון מקומי. "הרשויות המקומיות כשלו במשימה ולכן הוקמו תאגידי המים - הציבור ישלם על הזנחת התשתיות"

nrg מעריב | 6/6/2011 10:05
תגיות: תאגידי מים, משק המים, תשתיות מים
מי יטפל בתשתיות המים?
מי יטפל בתשתיות המים? "המצב הגיע עד כדי אובדן של 30% מהמים בדליפה" צילום: פלאש 90

לא כולם מרוצים מהסכם המסתמן בין משרד האוצר למרכז השלטון מקומי: בידידי כדור הארץ מזה"ת סבורים כי אסור להחזיר את משק המים לידי הרשויות המקומיות. "הציבור ישלם על הזנחת התשתיות", אומר הבוקר (ב') יובל ארבל, סמנכ"ל הארגון.

לאחר משא ומתן ארוך בין שני הצדדים מסתמנת פשרה, לפיה תאגידי המים יהפכו לחברות עירוניות שינוהלו על ידי הרשויות המקומיות. משמעות הדבר: ביטול הגופים המקצועיים שהוקמו במטרה לטייב את ניהול משק המים. על פי ההערכות, בהמשך לצעד זה יואחדו תפקידים ותיתכן אף הוזלה במחירי המים.

לדברי ארבל, הרשויות המקומיות כבר כשלו במשימה ובשל כך הוקמו תאגידי המים מלכתחילה. "אם יהפכו תאגידי המים לחברה עירונית, תופסק שוב ההשקעה בהחלפת צנרת המים והביוב, ואנו

נשלם כאשר יזדהמו מקורות המים שלנו", הוא טוען. לדברי הארגון, תשתיות המים והביוב סבלו מהזנחה מתמשכת כשהיו באחריות השלטון המקומי, והמצב הגיע עד כדי אובדן של 30% מהמים בדליפה גם ברשויות מבוססות– ועל כך הציבור שילם בהעלאת המחירים

ארבל הוסיף כי אין סיבה לבטל את רפורמת תאגידי המים. "יש לתקן את חוק תאגידי המים כך שתמנע ההפרטה ויש לקצץ את מספר התאגידים באמצעות תאגוד על בסיס אזורי, אשר יחסוך במשרות מיותרות ויאפשר ניהול יעיל יותר".
לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:
השלטון המקומי מודיע כי תאגידי המים יפעלו במתכונת של חברות עירוניות
פרופ' גרונאו חרד לגורל המשק: "אסור להחזיר את המים לשלטון המקומי"
תאגידי המים: בלי הפרטה ובלי פוליטיקה
על חשבונכם: כך הפכו תאגידי המים לחברות הרווחיות בישראל
הממונה על תאגידי המים: "לפני הקמת התאגידים - משק המים היה בקריסה"
תאגיד מי לוד לוקח לידיים את הפיקוח על המים
ד"ר נתניהו: "מחירי המים נמוכים מדי"
רשות המים: תשתית המים ברוב הערים בישראל עומדת בפני קריסה
כספי התמיכה של רשות המים: לאן זרמו 654 מיליון שקל?
Comments