הפתרון של קפטן קירק לבצורת בקליפורניה: צינור של 30 מיליארד דולר במימון המונים

פורסם: 21 באפר׳ 2015, 13:44 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 21 באפר׳ 2015, 13:47 ]
השחקן וויליאם שטנר אמר כי יפתח פרויקט בקיקסטארטר לגיוס 30 מיליארד דולר שיוקדשו להקמת צינור מסיאטל לקליפורניה

סוכנויות הידיעות, 19/4/2015

הבצורת בקליפורניה מאלצת את תושבי המדינה להתמודד עם מגבלות בשימוש במים – ובהם גם כוכבי הוליווד. כדי לחלץ את קליפורניה ממצוקת המים שלה, העלה אחד מכוכבי הוליווד הצעה מעניינת: הקמת צינור מים מסיאטל לקליפורניה ב-30 מיליארד דולר שיגויסו במימון המונים.

וויליאם שטנר בן ה-84 שגילם את קפטן קירק בסדרת סרטי "מסע בין כוכבים" עומד מאחורי הזו שעשויה להישמע מופרכת. "קליפורניה היא בעיצומה של בצורת שנמשכת ארבע שנים", אמר שטנר בראיון ליאהו. "אורמים לנו שיש מים מספיקים רק לעוד שנה. אם לא יירד גשם בשנה הבאה, מה יעשו 20 מיליון האנשים באסם התבואה של העולם? אם קליפורניה היתה מדינה, התמ"ג שלנו היה החמישי בעולם – אנחנו עומדים להיחרב! מה עושים בנוגע לזה?" תהה שטנר שהעלה מיד את הצעתו.

"אז אני מתחיל קמפיין בקיקסטארטר. אני רוצה 30 מיליארד דולר כדי לבנות צינור כמו זה שיש באלסקה. בוא נגיד מסיאטל, מקום שם הרבה מים", הציע שטנר.  הוא טען שאם עשו את זה באלסקה, ניתן לעשות את זה גם בקליפורניה והוסיף שגם אם לא יצליח לגייס את הכסף הוא יעלה לפחות את המודעות בנוגע לחומרה של הבצורת בקליפורניה.

וויליאם שטנר, צילום: אי.פי

בתחילת אפריל הורה מושל קליפורניה ג'רי בראון, על הגבלות המים הראשונות אי פעם עבור כלל המדינה, עם צו הדורש מערים ורשויות מקומיות לצמצם את צריכת המים שלהן ב-25%. הקיצוצים, שאמורים להיות מיושמים על ידי רשויות המים המקומיות והמדינתיות, צפויים משפיעים על צרכנים ועסקים ברחבי קליפורניה, המדינה המאוכלסת ביותר בארה"ב. עם זאת, חקלאים, שכבר מתמודדים עם קיצוצים בהקצאות המים להשקיה, פטורים מהקיצוצים החדשים.

לכתבה בדהמרקר

כתבות קשורות:
בצורת בקליפורניה: לקצץ רבע מצריכת המים

Comments